Jazzman


„...Nie obawiaj się, koniu,
Starczy nam jak co roku
Dla mnie chleba do syta
A dla ciebie obroku...”
Franciszek Święcicki „ Mój przyjaciel koń”

 

Jazzman to bardzo elegancki, atletyczny i chwytający za oko ogier ujeżdżeniowy.  Bardzo poprawnie zbudowany, odznacza się wspaniałą linią grzbietu oraz długą i okrągłą szyją. Ten niezwykle urokliwy syn legendarnego ogiera ujeżdżeniowego Jazza, jako młody koń udzielał się w sporcie dresażowym w Holandii, gdzie osiągał bardzo dobre wyniki (wytrenowany został do klasy CC w ujeżdżeniu).

Według opinii jeźdźców holenderskich Jazzman wykazywał w pracy pod siodłem większą siłę nośną zadu i odznaczał się lepszą akcją tylnych nóg niż jego ojciec Jazz, a także wykazywał talent do „pracy w zebraniu”. Po kontuzji Jazzman rozpoczął swoją karierę jako reproduktor. Z jego udziałem wyhodowano wiele pięknych i utalentowanych koni z predyspozycjmi do wysokiego sportu w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA i Estonii.

Jeżeli chcecie Państwo poprawić u swojej klaczy akcję tylnych nóg, motorykę zadu, budowę, jakość i obszerność chodów oraz jezdność, a jednocześnie uzyskać elitarnego źrebaka i potencjalnego medalistę aren sportowych, Jazzman stwarza ku temu unikalną i niepowtarzalną okazję.

Jazzman ukończył 100-dniowy test dla ogierów w Neustadt-Dosse z bardzo dobrymi wynikami: 9,0 za character, budowę, kłus i galop oraz 8,0 za stęp, uzyskując indeks ujeżdżeniowy na poziomie 126,05.

 

Linia męska: Jazz (Cocktail x Ulster) wiele lat pojawiał się na czołowych miejscach w rankingu top ogierów-reproduktorów WBSFH (2018 zajął 4 miejsce). Jest wielokrotnym medalistą ujeżdżenia poziomu Grand Prix (2002 Światowe Igrzyska Jeździeckie). Wielu synów Jazza osiągało podobnie jak on sukcesy sportowe w wysokich zawodach sportowych (Parzival). Wiele z tych utalentowanych koni nadal z powodzeniem uczestniczy w sporcie: Glock’s Johnson (2015 Mistrzostwa Europy w Aachen) Wynton, Olivi, Jazz Time, Boston.

Linia żeńska: Hidaula (Rossini x Sovereign Bill xx) jest reprezentantką znanej, holenderskiej linii sportowej ‘Daula Line’. Ojciec matki Jazzmana, Rossini jest wnukiem słynnego, elitarnego, westfalskiego ogiera Romadour II, (łączna wygrana suma w sporcie potomstwa tego ogiera to ok. 908.790.00 EU).

Potomstwo: Jazzman jest ojcem wielu elitarnych koni. Wśród nich spotkać można uznane ogiery (np. old Jazz Rubin-łączna wygrana suma potomstwa szacowana jest na 60.787.00 EU oraz old Jazzdream), klacze z premiami państwowymi (np. NRPS Jade, NRPS Urzilona, old Jaqueline) oraz źrebięta aukcji elitarnych (np. old Finlandiana H). Obecnie wiele potomstwa Jazzmana aktywnie uczestniczy w sporcie, odnosząc sukcesy na wysokim poziomie zawodów dresażowych (np. KWPN Umhlanga, old Jazzqueen).

Indeks hodowlany Jazzmana wynosi 131.

Informacje ogólne:
Wzrost: 174 cm
Maść: skarogniada
Rok urodzenia: 1996
Księga hodowalna: NRPS
Uznany w: Związku Oldenburskim, Reńskim, Bawarskim, Saksońskim, KWPN, NRPS, AES, ESB oraz SP

Miejsce pobytu: Wygiełdów 36, Praszka, woj. opolskie
Oferta stanówki 2020: Oferujemy wysyłkę świeżego nasienia w cenie 2200 PLN na terenia Polski oraz UE (możliwość opłaty w dwóch równych ratach, druga rata po potwierdzeniu źrebności). Na czas stanówki  ogier będzie stacjonował w Centrum Pozyskiwania Nasienia i Zarodków Koni - Ośrodek Rozrodu w Doruchowie. W kwestii inseminacji klaczy będziemy współpracować z Kliniką Rozrodu Anavet z Kalisza (jest możliwość przywiezienia klaczy na czas inseminacji).

Ogier wolny od WFFS.

Kontakt

Monika Kołakowska

Ul. Świderska 109G/21

03-128 Warszawa

+48 662 055 794

* Pola wymagane

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityką Prywatności  (link).