Dolcezza Fiore

 

 

Rodowód

 


Dolcezza Fiore (Floriscount x Dr. Jackson D) – to klaczka niespodzianka, urodzona w Wielkanoc 2019 r. Od pierwszych chwil swojego życia ujęła serca swoim niepowtarzalnym wdziękiem, urodą oraz bardzo przyjaznym i otwartym usposobieniem. Czarna perełka, której umaszczenie wprawiło nas w zdumienie. Córka rudego Floriscounta i gniadej Dolce Vity III okazała się być kara i podobnie jak tata mieć trzy, a nie cztery jak on, skarpetki. Ciekawa świata, chętna do nawiązywania przyjaźni, niezwykle samodzielna została nazwana Prawdziwą Damą z Charakterem.- lub Zosią Samosią.

Ojciec Dolcezzy Fiore – Floriscount (Florencio I x Donnrhall) to oldenburski ogier o światowej renomie, szeroko wykorzystywany w Europie w hodowli koni sportowych. Jest jednym z 40 licencjonowanych synów dwukrotnego światowego czempiona młodych koni – Florencio I (Florestan x Weltmeyer). Matka Floriscounta, a jednocześnie babka Dolcezzy - elitarna klacz Arkona (Donnerhall x Walldorf I), matka uznanego po Sandro Hit ogiera Sandakan. Prababka Dolcezzy – Arwaldis (Walldorf I x Tin Rocco), to także elitarna klacz z premią państwową, która w 1991 r zdobyła tytuł Oldenburg Reserve Champion Mare.

Floriscount, ojciec Dolcezzy, to ogier, który podczas testu dla ogierów uzyskał rewelacyjny wynik dresażowy na poziomie 147,49, plasując się tym samym na pierwszym miejscu wśród 39 konkurentów.

Jest ojcem 16 uznanych synów, w tym m.in.: Ferguson (Floriscount x Lauries Crusador xx), Floris Prince (Floriscount X Prince Thatch), Florisco (Floriscount x Sandro Hit), Finnigan (Floriscount x Don Schufro) i 68 klaczy z premią państwowych. W ostatnich testach uzyskał najwyższą notę 10.0 za galop oraz jezdność. . Obecnie startuje w zawodach dresażowych na poziomie Grand Prix.

Floriscount jest jednym z niewielu ogierów, który bardzo silnie przekazuje swojemu potomstwu doskonałą galopadę, jak również bardzo dobry ekstereier.

Matka Dolcezzy Fiore - Dolce Vita III (Dr. Jackso D x Jazzman) to oldenburska klacz urodzona w Niemczech w Quadriga Dressurpferdehaltung w Radeburgu, w roku 2009, córka elitarnych rodziców, łącząca w sobie geny dwóch wybitnych linii ujeżdżeniowych – Donnerhalla i Jazza.

Ojciec Dolce i jednocześnie dziadek Dolcezzy – Dr. Jackson D – elitrny ogier i wnuk Donnerhalla, przez kilka lat plasował się w grupie 1 %  najlepszych reproduktorów ujeżdżeniowych, jak m.inn.: Damon Hill, Don Schufro, Estobar, Fürst Romancier, Jazz, Londontime, Sir Donnerhall, Vivaldi, wyróżniających się najwyższymi wartościami indeksów hodowlanych.

Jest ojcem uznanych ogierów, jak m.inn.: Delamanga (Dr. Jackson D x Heraldik xx), Don o’Malley (Dr.Jackso D x Lutz) oraz klaczy elitarnych – Donna Rubina (Dr. Jackson D x Fürst Heinrich) oraz klaczy z premią państwową - Donna (Dr. Jackson D x Chinatown xx), Dolce Vita I (Dr. Jackson D x Jazzman). Jest także ojcem wielu koni sportowych, osiągających sukcesy w wysokim ujeżdżeniu w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Dolce Vita III jest reprezentantką jednej z najsłynniejszych niemieckich, oldenburskich linii sportowych Waldhexe.

Matka Dolce Vity, a zarazem babka Dolcezzy – Jaqueline (Jazzman x Campari M) – to elitarna klacz z premią państwową, której potencjał genetyczny zaowocował w sporcie ujeżdżeniowym końmi, odnoszącymi sukcesy na arenach dresażowych, jak np.: Dr Q (Dr. Jackson D x Jazzman), startujący w niemieckiej S-Klasse, Ron Carla (Ron Rubin x Jazzman), startująca z powodzeniem w ujeżdżeniu. Jaqueline jest również matką klaczy nagrodzonych premią państwową, m.inn.: Dolce Vity I (Dr. Jackson D x Jazzman), która nominowana została do prestiżowej nagrody Związku Oldenburskiego ‘Oldenburger Briliantring’. Dolce Vita I  jest pełną siostrą Dolce Vity III. Jaqueline jest matką wielu premiowanych źrebiąt, finalistów elitarnych aukcji oraz uznanych ogierów.

Prababka Dolcezzy  -  elitarna oldenburska klacz Cosmopolitan (Campari M x Akzent II) jest matką niesamowicie utalentowanych koni dresażoych, które z ogromnym powodzeniem startują w zawodach dresażowych na poziomie Grand Prix, m.inn.: Don Cismo (Diamond Hit x Campari M), obecnie startujący pod niemiecką zawodniczką dreażową Dorothee Schneider, Royalpolitan (Ron Rubin x Campari M), Diamantina (Diamond Hit x Campari M), startująca w zawodach Grand Prix w Australii i Borneo pod zawodniczką Maree Tomkinson.

Wierzymy, że nasza mała czarna perełka, mając w sobie tak elitarne geny, wzniesie się kiedyś na wyżyny swoich możliwości i dołączy do swoich przodków, stając na podiach i zdobywając złote medale i puchary w sporcie.

 

Kontakt

Monika Kołakowska

Ul. Świderska 109G/21

03-128 Warszawa

+48 662 055 794

* Pola wymagane

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityką Prywatności  (link).