Cherokee


Rodowód

 

 

Cherokee (Fürst Romancier x Rubinstein I) to oldenburska klacz urodzona w 2012 w Emstek w Niemczech. Klacz o wspaniałej urodzie, w bardzo szlachetnym typie i bardzo charyzmatycznym usposobieniu. Od Komisji Oldenburskiej otrzymała ocenę 8,0 za piękną i szlachetną głowę.

Ojciec Cherokee – Fürst Romancier –  ogier odznaczony przez Związek Oldenburski najbardziej prestiżową nagrodą dla ogierów, 70- dniowy test dla ogierów w Schlickau ukończył z rewelacyjnym wynikiem 148,92 za ujeżdżenie i przez kilka lat plasował się w grupie 1 %  najlepszych reproduktorów ujeżdżeniowych, wyróżniających się najwyższymi wartościami indeksów hodowlanych. Już pierwsze potomstwo tego ogiera wywarło ogromne wrażenie i zainteresowanie wśród hodowców oraz sympatyków i zwolenników sprotu dresażowego.  Podczas jednego z oldenburskich korungów jego syn – For Romance (Fürst Romancier x Sir Donnerhall I) został sprzedany za sumę 750.000 euro. Natomiast inni jego synowie, jak np.: wałach First Romancier (Fürst Romancier x Day Dream), który pod niemiecką zawodniczką ujeżdżenia, Dorothee Schneider, oprócz udziału w finale CHIO Aachen, plasował się wielokrotnie na podiach zawodów poziomu Grand Prix, Intermediate I z bardzo wysokimi wynikami ponad 75 % oraz Flying Dancer OLD ( Fürst Romancier x Sir Donnerhall I), który również pod Dorothee Schneider wygrał Bundeschampoinat w grupie 6 – latków, a także wystartował na Mistrzostwach Europy Młodych Koni w Ermelo w 2018 r.

W swoim dorobku hodowlanym Fürst Romancier może poszczycić się wartościowym potomstwem. Jest ojcem 30 uznanych synów oraz ponad 70 klaczy z tytułem premii państwowej. Ogier ten charakteryzuje  się także nieprzeciętnymi zdolnościami do przekazywania swoich zalet potomstwu, jak bardzo poprawna budowa oraz jakość chodów.

Fürst Romancier pochodzi ze słynnej oldenburskie linii Edoste, z której pochodzi wiele sportowych, utalentowanych koni dresażowych poziomu Grand Prix.

Cherokee jest reprezentantką jednej z najsłynniejszych oldenburskich linii sportowych. Matka Cherokee – Caprice (Rubinstein I x Ramino) to elitarna klacz z tytułem premii państwowej, aktywnie uczęstnicząca w sporcie w dyscyplinie ujeżdżenia i skoków oraz hodowli. Potomstwo Caprice również aktywnie bierze udział w ujeżdżeniu. Babka Cherokee – Carella (Ramino x Weltmeister) - to również elitarna klacz z tytułem premii państwowej. Z westfalskim, legendarnym ogierem Rubinstein I dała 7 potomstwa, plasującego się wysoko w sporcie ujeżdżeniowym i WKKW na pozimie Grand Prix. Elitarny ogier Rubin Star N (Rubinstein I x Ramino) to znakomity sportowiec ujeżdżenia poziomu Grand Prix oraz ojciec wielu utalentowanych sportowców dyscypliny ujeżdżenia oraz WKKW. Rubin Star N jest osobliwym przykładem ogiera, który 70- dniowy test dla ogierów w München-Riem ukońnczył z bardzo dobrym wynikiem w dresarzu 138,49, jak również w skokach 125,13. Jego pełny brat – Ronaldo – (Rubinstein I x Ramino), ogier startujący w sporcie w dyscyplinie skoków i ujeżdżenia. Na poziomie Grand Prix aktywnie do tej pory startowały dwie córki Carelli – Castella (Randezvous) oraz Callista, obie pełne siostry matki mojej klaczy hodowlanej Cherokee.

Cherokee w 2017 urodziła swoją pierwszą klaczkę po trakeńskim ogierze Millennium (Easy Game x Ravel), która już w drugim miesiący swojego życia wygrała swój pierwszy championat hodowlany dla źrebiąt w Konikowie oraz w Specjalistyczną Wystawę Hodowlaną Jednolatków w Udorzu.

Źrebna ogierem Jazzman (Jazz x Rossini) na 2020.

Klacz wolna od WFFS.

Kontakt

Monika Kołakowska

Ul. Świderska 109G/21

03-128 Warszawa

+48 662 055 794

* Pola wymagane

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityką Prywatności  (link).